‫#‏אין_לי_מפלצת_אחרת‬

במהלך שנת 2017 פאב המפלצת נסגר ע"י עיריית ירושלים, בעקבות כך פתחנו במאבק משפטי וציבורי על מנת לפתוח את הפאב מחדש ולהסדיר את פעילותו לשביעות רצוננו, המינהל הקילתי והעירייה.
הודות לסיוע המשפטי הצמוד של עו"ד יוסי חביליו שתרם שעות רבות מאוד מזמנו, בזכות חברי הנהלת האגודה השיתופית,חבריה, תומכיה והציבור הרחב הצלחנו להביא לפתיחתו המחודשת של הפאב לשמחת כל המעורבים בדבר.

 

דף זה הוקם ועודכן בזמן המאבק, ונשאר כאן למזכרת:
protest

כפי שוודאי אתם יודעים, בשבועות האחרונים קואופרטיב המפלצת נמצא במצב לא פשוט, בו קיים איום ממשי על פעילותינו בשל לחצים המופעלים על העיריה בשל הפעילות בשבת. רצינו שתדעו שלמרות שאנחנו שקטים כאן, אנחנו עושים הרבה מאוד רעש בעיריה ועם גורמים רלוונטיים, כדי שהפרויקט שלנו ימשיך לפעול כפי שפעל עד כה. אנחנו תומכים בירושלים בה יש מקום לכולם, ומאמינים בכוח של כל אחד מאיתנו לבנות פה עיר פתוחה וסובלנית ולייצר את המציאות שאנחנו רוצים לחיות בה (ואנחנו רוצים מקום בשכונה, אם זה לא היה ברור). יש לנו עוד דרך ארוכה אבל טוב לדעת שאנחנו לא לבד.


חשוב לציין:
בעקבות צעדי העירייה בחודש האחרון נפגעה הפעילות השוטפת של הפאב בצורות רבות, ויש לכך גם השלכה כלכלית כבדה. היכולות שלנו לקיים את המאבק הנוכחי ולעמוד בהתחיבויות הכלכליות שלנו תלויות גם ביצירת מקורות כלכליים נוספים כמו החנות שלנו. מוזמנים להכנס ולקנות, זו גם דרך לעזור.
חשוב לציין שקואופרטיב המפלצת הוא אגודה ללא מטרות רווח, וכל ההכנסות יושקעו במאבק ובמקום באופן בלעדי.כמו כן ניתן גם לתרום לנו ישירות בכרטיס אשראי או פייפאל

 

עדכון 30.4 – פאב המפלצת ותיאטרון משו-משו מתביישים להציג:

10.5 רביעי 10:00 בבוקר משפט ראווה בככר ספרא  – הצגה פתוחה של תאטרון משו-משו

cover-10-5

פאב המפלצת מזמין אתכם להצגה הכי הזויה בעיר, בואו לצפות במשרתי הציבור מנסים להצדיק את סגירת הפאב באותות ובמופתים תוך רמיסת רצנום ועבודתם של מאות רבות מאנשי העיר!

בואו ביום ד' ה-10.5 בשעה 10:00 בבוקר לככר ספרא לראות את תיאטרון משו-משו מציג את ההצגה האמיתית, את המציאות העקומה שהובילה לסגירת הפאב! כל זה לפני ההצגה שתתנהל באולם בית המשפט לעניינים מקומיים תתחיל ב-11:00.

ההליך המשפטי מהווה כיסוי לרדיפה הפוליטית, ואנחנו דוחים אותו בשל אכיפה סלקטיבית ולא מידתית. נמשיך לפעול בדרכים חוקיות, כפי שעשינו עד כה, ואנחנו בוחנים כעת את דרכנו.
לא ננוח עד שלא יהיה מרחב לתרבות וקהילתיות בקריית היובל שמכיל את כלל האוכלוסיות גם ובעיקר בסופי שבוע.

עזרו לנו כי #אין_לי_מפלצת_אחרת

עדכון 6.4

חדשות מבית המשפט!
היום נערכה בבית המשפט הקראת כתב אישום בתיק שנוגע לפאב.

ראשית יש לציין שמבחינתינו מדובר במעמד מגוחך, עיריית ירושלים בראשות ניר ברקת מנסה להפוך 82 מאזרחיה שומרי החוק ומשלמי המיסים לעבריינים, זאת בשל גורמים שאינם קשורים לשכונה אשר אין שום קשר בינם לבין טובת התושבים.
במהלך הדיון ניסה השופט מספר פעמים להוביל למתווה שיאפשר לנו לפעול באופן מיידי:
הוא ערך הפסקה בדיון במהלכה קרא לעורכת הדין של העירייה לבדוק עם הגורמים השונים בעירייה האם ניתן לתת לנו רישיון ולסיים את ההליך, ובסופו של הדיון קרא לעירייה ולמנהל הקהילתי לאפשר לנו סעד זמני בדמות מתווה שיאפשר לנו לפעול עד סיום ההליכים. כעת הכדור עבר לידיהם של העירייה ושל המנהל הקהילתי לראות האם יישמעו להמלצת בית המשפט ויאפשרו לנו לקיים פעילות עד שיסתיים הדיון בעניינו.

 

נקבע דיון הוכחות בעניינו ב-10.5 בו אנחנו מקווים לסיים את ההליך המגוחך ולצאת זכאים.

 

מעל בימה זו אנחנו רוצים לקרוא שוב לניר ברקת ראש העירייה, אנא ממך הורה להפסיק את הפעילות כנגדינו ואפשר לנו להמשיך בפעילות שלנו לטובת כל תושבי קרית היובל.
אנחנו רוצים להודות תודה מיוחדת לחברי האגודה השיתופית(ומועצת העיר) לורה ורטון ואיתי גוטלר שהגיעו לתמוך בנו בדיון ולעו"ד אוהד שפק שמייצג אותנו נאמנה.

 

עדכון 30.3

פאב המפלצת מגיע לבית המשפט לביטול צו הסגירה!
ובמוצ"ש, בגן המפלצת אנשי השכונה נפגשים, מדברים, מנגנים

ולחדשות בהרחבה – סוף שבוע הנה בא:
יאללה, הפאב עדיין סגור, כבר התחלנו בהליך המשפטי בעזרת עו"ד אוהד שפק. במהלך שבוע הבא נגיש בקשה דחופה לביטול צו הסגירה! כמובן שנעדכן בהתפתחויות, עד שייפתח הפאב. כי #אין_לי_מפלצת_אחרת !
מוזמנים לדוכן שלנו במרכז המסחרי ביום שישי בצהריים מ-11:30 עד 14:00, שם תוכלו לשמוע מוסיקה טובה, לשתות איזו בירה או שתייה קלה (תרומה מומלצת) והכי חשוב להצטרף לפאב ולמאבקלקנות מנייה ולהצטרף לקואופרטיב, לקנות חולצה, תיק או סטיקר, לחתום על העצומה או כל רעיון אחר שעולה על דעתכם.
אפשר בדוכן, אפשר בחנות פה באתר.

 

במוצאי שבת אנשי הג'אמפלצת מארגנים מפגש שכונתי מיוחד לכל תושבי קריית יובל, פרטים באירוע הפייסבוק שלהם ובדף האירועים פה באתר.

נסיים בתודה ענקית לאסף בצלאל  חבר המפלצת, על כל העזרה בתקופה לא קלה, כמה טוב לדעת שיש חברים שאפשר לסמוך עליהם!

עקבו אחר הפרסומים שלנו על אירועים נוספים מחוץ לפאב, אנחנו פה כדי להשאר!

 

עדכון 23.3

protest-25-3

הנהלת קואופרטיב המפלצת מוסרת:
עדכון פאב המפלצת:
מקבלת צו הסגירה ע"י העירייה היינו בקשר עם הלשכה של ניר ברקת והגענו להסכמות שיאפשרו לקואופרטיב המפלצת להמשיך להפעיל את בר המפלצת כסדרו.
אתמול (חמישי), על רקע ההודעה של ברקת על ריצה לקדנציה שלישית, הוא נסוג מההסכמים איתנו.
לאורך השבוע האחרון תכננו מסיבת תמיכה במפלצת מתוך הבנה שיהיה לנו גיבוי להפעלת המקום ולאחר שהשגנו את כל האישורים הנדרשים לצורך קבלת רישוי עסק, אך לצערנו ניאלץ להפוך אותה לאירוע מחאה.
האירוע יתקיים במוצ"ש החל מ-20:00 במרכז המסחרי של קרית יובל בהשתתפות אנשי ציבור, אנשי רוח ואמנים. צפויים להגיע מאות אנשים מרחבי העיר.
קואופרטיב המפלצת מפעיל את פאב המפלצת, מהמפעלים הירושלמים החשובים ביותר שקמו בשנים האחרונות – מקום שקם על ידי התושבים ועבור התושבים, ומאפשר חיי תרבות, קהילה ופנאי גם מחוץ למרכז העיר, וזו תעודת עניות לעיריית ירושלים שמנסה לסכל יוזמה כזו.

כמו כן יצא מפלצתון חדש, בבקשה:

 

קואופרטיב המפלצת קורא לכל התומכים בפרויקט פאב המפלצת, ולכל תושבי קריית יובל מכל רחבי השכונה על מגוון קהילותיה ואנשיה!
אנחנו קוראים לכל ירושלמי שכואב את שנאת החינם ואת מאבקי הפוליטיקאים על גבם של תושבי השכונה והעיר מכל הקהילות. בסופו של דבר אנחנו התושבים נפגעים, ועימנו העיר כולה.

אנחנו מזמינים אתכם לבוא לאירוע תמיכה שכונתי מוזיקלי בהשתתפות אמנים ואנשי ציבור שיערך במוצאי שבת 25/3 כ”ז באדר, במרכז המסחרי של קריית יובל בין השעות 20:30 עד 23:00.

 

נתחיל ב-20:00 בפעילות לילדים – הכנת מפלצות מפלסטלינה.
יישאו דברים: (נעדכן בהמשך)
ד"ר אבינועם רוזנק – מרצה בכיר באוניברסיטה העברית
על הבמה יעלו וינגנו:
יואל שמש Spoken Swing – ספוקן סווינג
שירן קרני (מ- בינת אל פאנק Bint El Funk)
אריק אבר – ביטמילה אמן הפואטרי סלאם
שמואל זלצר הטרובדור הקטמוני

אנחנו קוראים לכל מי שתומך בנו, בפסיפס התרבותי והדתי המרכיב את ירושלים, עיר הקודש והחול, ירושלים של כולנו.
כי
#אין_לי_ירושלים_אחרת
#אין_לי_מפלצת_אחרת

 

עדכון 12.3

לאור צו הסגירה שהוצא לפאב המפלצת ביום שישי האחרון, אנו פועלים למצוא פתרונות להמשך הפעילות. ההליך המשפטי מהווה כיסוי לרדיפה הפוליטית, ואנחנו דוחים אותו בשל אכיפה סלקטיבית ולא מידתית. נמשיך לפעול בדרכים חוקיות, כפי שעשינו עד כה, ואנחנו בוחנים כעת את דרכנו.
לא ננוח עד שלא יהיה מרחב לתרבות וקהילתיות בקריית היובל שמכיל את כלל האוכלוסיות גם ובעיקר בסופי שבוע. תודה לכם, לכל השותפים שלנו שמגיעים ותומכים, משתפים ודורשים להשאיר את הפאב פתוח. אנו קוראים לראש העיר, ניר ברקת, לעמוד לצד התושבים שבחרו בו ולבטל את צו הסגירה לאלתר.
חג פורים שמח!
Image may contain: text

עדכון 13.2

לפני כשבועיים הוגשה תביעה נגד פאב המפלצת במטרה להוציא צו סגירה למקום. במהלך החודשים בהם המקום פועל, פעלנו תחת רישיון להפעלת אירועים קהילתיים. כעת אנו מתקשים לחדשו על אף ההליך התקין שהאגודה פועלת במסגרתו. בניגוד למצוין בכתב התביעה, המקום קיבל את כל אישורי הבטיחות והאישורים הנדרשים, ואין הוא פועל כעסק, אלא כמקום המפעיל אירועים קהילתיים בלבד. אנו עובדים כעת על מתווה בשיתוף המנהל שיאפשר את המשך הפעילות באופן חוקי במתכונת בה פעלנו עד כה.
תודה מיוחדת לעופר ברקוביץ, עוזרו תומר דרור, עינב בר ולהתעוררות הבלתי נלאים שנלחמים איתנו בנחישות, ולעוד המון אנשים נהדרים שמסייעים לנו ומשמיעים את הקול שלנו בכל פורום אפשרי, בולטים בהם לורה וורטון, איתי גוטלר, הנהלת מנהל יובלים ועוד רבים וטובים.
רוצים לעזור לנו?
1. כתבו מייל לעיריה ודרשו ממנה לקדם פתרון הולם (שלחו לנו מייל ל: pub@hamiflezet.org ונשלח לכם את הכתובות הרלוונטיות לשליחת המייל).
2. שתפו את התמונה הזו בפייסבוק ואת הציוץ הזה בטוויטר בתוספת #אין_לי_מפלצת_אחרת
3. רכשו מנייה והצטרפו ל- 73 חברי המפלצת (פרטים כאן)
4. הצטרפו לרשימות התפוצה שלנו,
5. והכי חשוב, תגיעו לפאב!

צ'ילה 8 מאחורי מתנ"ס פיליפ לאון בקריית יובל, חמישי-שישי-שבת מ-20:30 עד חצות + 🙂
("פאב המפלצת" בוויז ומפות גוגל)
@פאב המפלצת #אין_לי_מפלצת_אחרת