יום רביעי, ה7.11, ב-19:30 הרצאה: "הון, שלטון, עיתון"

 

 

 

 

פאב המפלצת גאה להציג:

 

הון, שלטון, עיתון – הכוחות הסמויים המושכים בחוטים של התקשורת הישראלית ומדוע עיתונות עצמאית אקטיביסטית היא הפתרון.

 

 

ההרצאה והשיח יועברו ע"י אסף נתיב, מפרוייקט "שקוף-100 ימים של שקיפות.".

 

מתכנסים ב19:30
מתחילים ב20:00
***הכניסה חופשית!***

 

******************************************************
”שקוף" הוא גוף התקשורת של הציבור. שקוף הוא כלי התקשורת הראשון בישראל הנמצא בבעלות ישירה ומלאה של הציבור ופועל בהכוונתו. שקוף ממזג לתוכו ומחליף את המיזמים "מאה ימים של שקיפות" ו- "קרן התחקירים העצמאית".
יצרנו מודל חדש לעיתונות שהדבר היחיד שמעניין אותה הוא האינטרס הציבורי. לא עוד מתן שירות לאיש עסקים או פוליטיקאי משפיע מכל מניע שהוא. עיתונות איכותית צריכה לשרת את הציבור ולתפקד ככלב שמירה נשכני נגד כל מוקדי הכוח – לטובת כולנו. בשקוף, אתם – הציבור – בוחרים את מה ואת מי נחקור, אחרי מי נעקוב ואילו פינות חשוכות נאיר. בזכות הגב שלכם, אנו לא נחשוש מתביעות, לא נושפע מאינטרסים זרים או בעלויות צולבות של בעלי הון על כלי התקשורת שלנו – כי אתם ואתן הבוסים שלנו.
בבסיס כל נושא שנסקר תעמוד האג'נדה שלנו: חיזוק הדמוקרטיה, מנהל תקין, הגברת השקיפות השלטונית ומלחמה בשחיתות. זו הפרספקטיבה בה אנו בוחנים ומנתחים את המציאות. 
איך זה עובד? כל חבר קבוע (שתומך בכל חודש, בכל סכום) זוכה למעמד מוציא לאור (מו"ל) בשקוף. המו"לים מכווינים באופן שוטף, בהצבעה דמוקרטית שוות זכויות, את הפעילות העיתונאית (נושאי התחקירים, תחומי הסיקור, מושאי הסיקור ועוד).
בואו לאתר שלנו לקרוא עוד: https://shakuf.press/join
הירשמו לניוזלטר (בלי ספאם!): https://shakuf.press/newsletter
הצטרפו לסיירת השקיפות בשביל לשנות את המציאות בלי לצאת
מהבית: https://shakuf.press/sayeret