אנחנו יחד איתך. 

בתקופה בה הרשת מוצפת בסיפורים אישיים על הטרדות ופגיעות מיניות, ניפגש לשיחה עם מיה בירן, רכזת חינוך במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי אלימות מינית בירושלים. נקבל קצת נתונים על מימדי התופעה, נסקור את הכלים והחסמים שעומדים לרשות נפגעים ונפגעות, נתלבט מי קובע מהי פגיעה, נשוחח על השתקה ושבירתה ככלי לשינוי, ונחשוב יחד איך ניתן ליצור מציאו אחרת, מתקשרת, קשובה ורגישה יותר.

יום חמישי, 10.5, בשעה 19:30 בפאב המפלצת
אנחנו יחד איתך.

**הכניסה חופשית!**
******************************************************************
מרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים ע"ש לינדה פלדמן (ע"ר)
הוקם בשנת 1981 ע"י קבוצת מתנדבות מסורה, במטרה לסייע לנשים אשר עברו תקיפה מינית. קבוצת המתנדבות הקימה את קו החירום אליו יכולה לפנות כל אישה באופן אנונימי, ולקבל תמיכה והקשבה, ללא כל תשלום, מתוך כבוד ויחס שוויוני ותוך שמירה קפדנית על סודיות.

כיום, קו החירום – 1202 מאוייש 24 שעות ביממה ע"י מתנדבות המוכשרות להגשת סיוע בשעת משבר. אנו מגישות סיוע נפשי ומעשי לנפגעות אונס ותקיפה מינית והקרובים להן. לקו מגיעות כ 8,000 פניות בשנה מתוכן 1500 פניות חדשות. במקרים רבים, אם הפונה מעוניינת בכך, מורחב הסיוע הטלפוני וכולל פגישות, ליווי לבית החולים, ליווי בהליך הפלילי כולל ליווי למשטרה והשתתפות בקבוצת תמיכה לנפגעות בילדות, לנפגעות בבגרות ולאמהות שהילד/ה נפגעו. המרכז משמש כתובת עבור הנפגעות במגען עם הרשויות השונות ומתווך ביניהם על מנת שהנפגעות תקבלנה את מלוא זכויותיהן,

בנוסף, המרכז מציע מערך של קורסי הכשרה, הדרכה ותמיכה לנשות מקצוע מתחומי הטיפול, הפסיכותרפיה והפסיכיאטרייה שפוגשות פונות ופונים נפגעי תקיפה מינית וזקוקות להנחיה בנושא. במרכז הסיוע פועלת מחלקה חינוכית עניפה המופעלת ע"י מתנדבים ומתנדבות במטרה להביא לשינוי חברתי שיטמון בחובו הבניית שוויון בין המינים, הגברת מודעות בתחום האלימות והמיגדר והפחתת האלימות כלפי נשים והאלימות המינית בפרט. במסגרת זו עורכים המתנדבים והמתנדבות סדנאות לבני נוער בבתי ספר
תיכוניים ובחטיבות הביניים לתלמידים, סדנאות למורים וכן סדנאות בנושא הטרדה מינית במקומות עבודה, קבוצות נשים ועוד.

במקביל למתן סיוע ולפעילות החינוכית פועל המרכז בתחום עיצוב המדיניות והעלאת נושאים בוערים לסדר היום הציבורי, מתוך מטרה לצמצם את שיעור התופעה ולפרוץ את מעגלי הבדידות והניכור של רבות מהנפגעות. מטרתם של כל אלה לשבור את השתיקה – את השתיקה האישית של מי שנפגעה וחיה עם סודה ואת השתיקה הציבורית של חברה שהתרגלה להעלים עין, לכסות אוזן ולשתוק.
את לא לבד.
https://www.1202.org.il/local/jerusalem/about

Posted by ‎פאב המפלצת – Hamiflezet pub‎ on Sunday, 29 April 2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.